З чого в Харкові починався Будинок актора
Бути у Харкові Будинку актора
Про будинок актора давно мріяла театральна громадськість нашого міста. Наприкінці минулого сезону на сторінках «Рампи» розгорнулася своєрідна дискусія про те, яким має бути цей новий для Харкова заклад культури. Сьогодні вже можна говорити про реалізацію цієї давньої мрії.
У січні розпочались реконструктивно-ремонтні роботи в колишньому приміщенні театру ляльок по вулиці Красіна, № 3. В риштованнях зал глядачів, який буде збільшено на 40 місць. Тут у недалекому майбутньому діячі театру зможуть зустрічатися для ділових розмов, перегляду цікавих кінострічок. Тут вони зможуть показувати колегам ролі, не зіграні в театрі, влаштовувати конкурси, творчі зустрічі і звіти. Цікава подробиця: зал матиме спеціальне обладнання, за допомогою якого можна буде з нього вести телевізійні передачі.
Яким же буде харківський, четвертий на Україні Будинок актора (вони є у Києві, Львові, Одесі). Спробуємо за допомогою генерального плану будівлі помандрувати по Будинку.
Вхід. Скло і квіти. Крокуємо скляним переходом ліворуч у вестибюль, звідки легко (лише кілька східців) потрапити у центральне фойє, прикрашене і вітражами, і портретами видатних діячів театру. З фойє можна перейти у зал. Але не поспішайте. Доцільно раніше оглянути два бокових фойє, яких в старому приміщенні не існувало. Добудовані до залу, вони збільшать місце для роботи секцій і розміщення глядачів. Кожне фойє матиме своє призначення: в тому, що ліворуч від центрального входу, розміститься постійно діюча експозиція кращих робіт театральних художників; в іншому – мала вітальня. Її прикрасять портрети шановних гостей Харківського театрального відділення, скажімо, Дмитра Журавльова з власноручним підписом, Олексія Баталова, Євгенії Козиревої, Іраклія Андроннікова, Клавдії Єланської та багатьох інших, що відвідали наше місто в різні роки. З бокових фойє так само можна потрапити у зал глядачів.
Ми ще забули сказати про музей історії харківських театрів. Він розміститься на другому поверсі, зв’язаному з першим внутрішніми сходами. На першому поверсі, праворуч від центрального входу, там, де раніше був вестибюль театру ляльок, ви знайдете бар, в приміщенні за баром – більярдна і лабораторія для кінолюбителів.
Поки що будівельники зводять нове перекриття над залом і стіни бокових фойє, розпочато роботи по оформленню інтер’єрів Будинку актора. Вони повинні бути не лише красивими; кожний по-своєму відповідатиме призначенню споруди, адже це Будинок театральних працівників.
Л. Попова, відповідальний секретар Харківського відділення театрального товариства
* * *
Будівельно-ремонтні роботи на майданчику майбутнього Будинку актора у розпалі. В один з вихідних днів сюди прийшли артисти і адміністративні працівники Театру юного глядача, щоб власними руками допомогти в спорудженні свого дому. Добре попрацювали тюгівці. Голова правління Харківського відділення театрального товариства народний артист СРСР О. Сердюк висловив сердечну подяку учасникам недільника.
Хочеться думати, що приклад артистів ТЮГу ділом наслідують працівники інших мистецьких колективів Харкова, зокрема, акторська молодь.
На знімку: артисти Театру юного глядача М. Шипша (зліва) і В. Третяк на недільнику по відбудові Будинку актора. Фото артиста ТЮГу В. Полякова.
Читайте також: Чорне море у Харкові: як місто могло стати лікувальним курортом
Афіша на тиждень: куди піти в Харкові 15–21 листопада
Афіша на тиждень: куди піти в Харкові 8–14 листопада
ХНАТОБ відкрив віртуальний музей для збереження архіву під час обстрілів Харкова
Діти-актори з Харкова самі собі відбудували сцену і зібрали гроші на 30 дронів