Як будували Палац водного спорту
У нашій газеті 50 років тому існувала рубрика «Там, де риють котловани». У № 142 від 20 липня 1969 року «Соціалістична Харківщина» розповідала про одну з новобудов, яка цікавила, без перебільшення, все місто.
Ми продовжуємо нашу подорож по новобудовах Харкова, по місцях, де риють котловани. Щоправда, в цій мандрівці котловану не буде. На його місці вже височить каркас плавального басейну «Спартак». Через місяць-другий тут розпочнуться опоряджувальні роботи.
– Яким буде басейн «Спартак»?
– Це буде справжній Палац водного спорту, – розповів інженер Л. Монозон. – В ньому три басейни: для ватерполістів, плавців і окремий сектор для дітей. У чотирьох залах – спортсмени зможуть тренуватись. У кінолекторії – дивитися спеціальні фільми, відпочивати в чудових фойє і холах. За один день басейн зможе обслужити 2800 спортсменів і просто любителів плавання.
Автором чудового проекту є наш земляк, головний архітектор інституту «Харківпроект» Б. Арєшкін.
Басейн буде обладнаний, як кажуть, за останнім словом науки і техніки. Місцева телеустановка дозволить стежити за рухом спортсмена у воді, знімати його на кінострічку. Працюватиме у нас і перше в країні експериментальне табло-лідер. Уявіть собі: по водній доріжці попереду спортсмена мчить світловий промінь з швидкістю світового рекорду по плаванню. Будь ласка, спробуйте свої сили!
– Які ще переваги для спортсменів будуть у новому басейні?
– Головне – вода. Нині майже у всіх плавальних басейнах країни вода очищається хлором. Якщо довго бути в такій воді, хлор впливає на слизові оболонки спортсмена. В басейні «Спартак» вода буде очищатися озоном.
– Коли басейн буде здано в експлуатацію?
– Навесні 1970 року, думається, ми зможемо сказати всім любителям водного спорту: готуйтесь до нових рекордів в плавальному басейні спортивного товариства «Спартак».
Хочеться нагадати харків’янам, що новий басейн – перша ластівка у спорудженні великого спортивного комплексу на місці нинішнього стадіону «Спартак». Тут буде перший в Харкові критий легкоатлетичний манеж, штучне льодове поле, відкритий басейн, де харків’яни зможуть купатися і взимку. Багато спортивних залів для боксу, боротьби, тенісу, баскетболу і волейболу.
Читайте також: Хто першим підкорив небо над Харковом
Історія Харківської області: що планували та будували 50 років тому
Як у Харкові створювали кіноконцертний зал "Україна"
Історія Харківщини: як в області 50 років тому канал Дніпро – Донбас будували
Яким планували зробити центр Харкова 50 років тому