Розповідь про те, чого вже немає – Будянський фаянсовий завод
Будянський фаянсовий завод... Хто з вас, любі друзі, придбавши сервізи, сувеніри і статуетки цього підприємства, не милувався чудовими розписами. М’які лінії, бездоганний віночок орнаменту. Ніби з старовинних українських рушників прилетіли півні і горлиці, примандрували петрові батоги, соняшникоцвітні айстри, червоні калини.
Мало не щодня художники-декоратори О. П. Романов, М. Б. Ніколаєв та багато інших знаходять щось естетично нове, своє, рідне.
Фото П. Омельяненка
Придивіться до цього фото. Робота справжнього майстра. Таким і є живописець О. П. Романов. Від його зіркого ока не сховається найменша дрібниця. Колеги навіть жартують: він міг би і ту підкову, котрою давній умілець Росії підкував блоху, розписати в найкращому ґатунку.
Завдання художника-живописця не з легких. Кому ж хочеться мати вдома речі буденні, непривабливі? Столовий чи кавовий сервіз зберігається як реліквія, цінується, якщо він оздоблений зі смаком, відповідає смакам найприскіпливіших господарок. Нині на заводі багато думають над цим, багато шукають.
Посуд, котрий бачите на верхньому знімку, лише частка ювілейних комплектів столових, кавових та інших сервізів. А буде зроблено їх 20 тисяч. І всі, зважте, нових форм і декоративних оформлень.
Впроваджено у виробництво і сувеніри-плахетки. В основу оформлення покладені історичні події. Автор – І. П. Сень.
Читайте також: Першим в країні дактилоскопію застосував харків`янин
Як створювали новий герб Пролісного: коментар начальника СВА
Агрегатний завод у Вовчанську повністю контролюють Сили оборони України – Саранцев
Цінні експонати до музею Височанської громади передала місцева жителька (фото)
На Харківщині почав працювати «Коломацький замок»