За які гроші та час можна опанувати найпопулярніші професії у Харкові
Однак якщо запропонований Центром зайнятості список професій вас не влаштовує, можна знайти курси перепідготовки чи перекваліфікації самостійно.
Наприклад, щоб опанувати за два з гаком місяці професію НR-спеціаліста (менеджер з персоналу), необхідно буде викласти близько 2000 грн. Після закінчення курсів обіцяють стажування та допомогу у працевлаштуванні. Курси, де можна отримати таку ж спеціальність, але вужчої спрямованості, для роботи в ІТ-компанії коштуватимуть уже близько 6000 грн. Триватимуть вони два – три місяці. Опанувати ще одну ІТ-спеціальність, менеджер проектів, також пропонують за два місяці. Навчання вартує близько 200 доларів.
Щоб здобути кваліфікацію популярного офіс-менеджера, доведеться заплатити близько 1500 грн. Протягом двох місяців обіцяють навчити основам діловодства, первинної бухгалтерії, правилам розмов по телефону, діловому етикету, електронним поштовим системам і навіть правильному бронюванню квитків та готелів для відряджень.
А от відкрити секрети професії торгового представника обіцяють за два тижні (48 годин). За цей час мають викласти необхідну теорію, відпрацювати практику у класі та провести стажування. Коштуватиме це 2000 грн. За таку ж кількість годин можна пройти курси й менеджера з продажу. Коштуватиме навчання близько 1300 грн. Обіцяють навчити працювати з найвимогливішими клієнтами, аргументовано презентувати товар чи послугу, працювати із запереченнями, сумнівами й спротивом клієнтів, укладати угоди й доводити переговори до завершення продажу тощо.
Не маючи досвіду, здобути фах можна й на своєму майбутньому робочому місці. За словами менеджера проектів популярного порталу з пошуку роботи «Работа в Харькове» Анни Єрмакової, за останній рік у сфері ІТ збільшилася кількість компаній, які займаються навчанням працівників.
Аби завжди бути з роботою і не боятися кризи, спеціалісти радять постійно підвищувати свою кваліфікацію.
– Хороший кваліфікований спеціаліст запитуваний завжди. Я б радила, по-перше, підвищувати власну кваліфікацію, по-друге, вчити іноземні мови. Це додатковий плюс. Навіть зараз, у період кризи, треба вкладати в себе, як у спеціаліста, щоб не потрапити у скрутну ситуацію, – радить Анна Єрмакова.
Топ-5 вакансій 2014 року
1. менеджер з продажу;
2. офіс-менеджер;
3. продавець-консультант;
4. PHP програміст;
5. робітничі спеціальності (працівники сільського господарства, фрезерувальники, токарі тощо).
Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №16 від 07.02.2015