Ситуація на харківському “Турбоатомі”. Хто купує турбіни та як платять зарплати (ФОТО)
Як у ході прес-туру розповів генеральний директор ВАТ "Турбоатому" Віктор Суботін, сьогодні підприємство завантажено з темпом росту минулого року на 130 %. На наступний рік навантаження вже складає близько 120 %. Сьогодні ж підприємство працює над замовленням на 2015-2016 роки.
- Середній термін виробництва турбіни — два роки. Тому контракти на продукцію виробництва поточного року ми підписували минулого та позаминулого року. Сьогодні ж ми підписуємо контракти, які будуть завершуватися у 2016-2017 роках, - сказав Віктор Суботін.
Гендиректор “Турбоатому” заявив, що підприємство своєчасно отримує гроші за контрактами, а отже, не має боргів ні по зарплатах, ні по енергоносіях.
- Зараз у відвантаженні на Росію підприємство має до 50 % продукції. Відвантаження здійснюється за передоплатою. Через це проблеми не виникають, - запевнив Віктор Суботін. - Замовники оплачують усе своєчасно. Всі постачальники також чітко виконують свої зобов'язання.
Зараз головне завдання підприємства -- втримати вже наявні ринки збуту. Це український ринок, на якому в останні роки виникла велика конкуренція по гідравлічних парових турбінах з європейськими виробниками, ринки Росії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану. Крім того, “Турбоатом” активно співпрацює з країнами Європи. Українську продукцію відвантажують у Фінляндію, Угорщину, Болгарію.
- Ми маємо підтримку влади України. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вже підписав листа до уряду Латвії з тим, щоб український виробник мав змогу брати участь у тендерах, - сказав Віктор Суботін.
Станіслав Сорока