Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Роганська громада: підсумки року відновлення та розвитку

Громади на зв'язку
26.12.2023 13:22
Фото: Слобідський край
Фото: Слобідський край

Роганська громада, що на Харківщині, працює над відновленням своєї території після бойових дій. Адміністрація успішно співпрацює з різними національними та міжнародними організаціями. «Слобідський край» зібрав ключові ініціативи та досягнення, які визначають розвиток громади у 2023 році.

Робота над відновленням

Однією з ключових сфер співпраці Роганської громади є партнерство зі Швейцарсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) та Агентством з питань технічного співробітництва та розвитку (ACTED). Як зазначає начальниця Роганської селищної військової адміністрації Марія Черненко, головною метою цієї співпраці є відновлення пошкоджених будівель та надання допомоги мешканцям громади, які постраждали від військового конфлікту. Зокрема, завдяки цій ініціативі вже відновлено три водонапірні башти та покрівлі 74 приватних будинків. Розпочато роботу над іншими об’єктами, що потребують відновлення.

Також на заміну чекає четверта, найбільша в селищі, водонапірна вежа. Зараз тривають тендерні процедури щодо підрядника. Фінансуватиме її відновлення французький фонд Solidarités.

Громада активно взаємодіє і з іншими організаціями, такими як Благодійний Фонд «NEW WAY», який допомагає у ремонті водопроводу та реконструкції житлових будинків.

Крім того, в листопаді Роганська громада отримала важливу матеріальну допомогу від Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych – 54 палети руберойду для відновлення пошкоджених будівель.

Це істотно сприятиме відновленню житлових приміщень та покращить умови проживання мешканців, – каже Марія Черненко.

Влітку Роганська громада підписала меморандум про співпрацю з благодійною організацією «Сміливі відновлювати» за підтримки програми «U-LEAD з Європою», який спрямовано на відновлення освітніх закладів, постраждалих унаслідок бойових дій.

Меморандум передбачає відбудову та реконструкцію другого поверху Роганського академічного ліцею в селищі Докучаєвське. Завдяки цьому Роганська громада матиме можливість відновити приміщення ліцею та забезпечити належні умови для навчання школярів.

– Підписання меморандуму відкриває нові перспективи для школярів, які навчаються в Роганському академічному ліцеї, і сприятиме створенню стабільного середовища для освіти та розвитку. Віримо, що цей проєкт не тільки відновить школу, але й стане поштовхом для подальшого розвитку нашої громади, – переконана Марія Черненко.

Окрім цього, планується провести різні відновлювальні роботи в кожній школі залежно від ступеня руйнування. Вони включають ремонтування вікон, дверей, ремонт у класах і коридорах.

Відновлений простір у Пономаренківському ліцеї Роганської громади

Відновлене приміщення Пономаренківського ліцею у Роганській громаді. Фото: Роганська селищна військова адміністрація

Молодіжний обмін та соціокультурні ініціативи

Цьогоріч громада успішно реалізувала різні соціокультурні проєкти. У вересні у Рогані відбулися молодіжні обміни, в рамках Програми із залучення молоді до відновлення країни «ВідНОВА:UA».

Зокрема, протягом пʼяти днів на Харківщині 30 молодих людей відновлювали приміщення Роганського молодіжного центру.

Крім цього, учасники познайомилися з культурною складовою громади, відвідали воркшопи та зустрілись з представниками Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної військової адміністрації.

— У вересні та жовтні відбулися заходи, які об'єднали молодь з усієї України. Це не лише сприяє розвитку молодіжних ініціатив, але й сприяє зміцненню соціального зв’язку в громаді, – підкреслює Марія Черненко.

Як зазначають у Роганській селищній раді, ця програма реалізується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії.

А в грудні розпочав роботу безкоштовний цифровий освітній центр для дітей та молоді в Роганському будинку культури, створений міжнародною неурядовою організацією Save the Children. Це не лише розвиває інтелектуальні можливості молоді, але й створює платформу для творчості та самовираження.

Наступного року в селищі Рогань на базі освітньо-культурного та волонтерського простору Гончаренко центр з 3 січня запускають безкоштовний розмовний клуб з англійської для жителів громади. За словами директорки простору Оксани Осової, до занять можуть приєднатися всі, незалежно від рівня знання мови.

Заняття будуть проходити кожного тижня з понеділка по середу о 18:00. Як зазначають організатори, модеруватимуть заходи викладачі англійської, які вільно володіють мовою та працюють у команді простору.

Результати проєкту Віднова.ЮА

Порівняння до та після відновлення Роганського молодіжного центру. Фото: Роганська селищна військова адміністрація

Перемагали в обласних конкурсах проєктів

У рамках обласного конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє» Роганська громада отримала автогідропідіймач, який, за словами начальниці СВА, виявився надзвичайно корисним для відновлення пошкодженого вуличного освітлення та інших інфраструктурних об’єктів, постраждалих унаслідок російської агресії. Також його використовують в обслуговуванні багатоповерхових будинків та для спилювання аварійних дерев.

Завдяки автогідропідіймачу вже відновлено понад 20 кілометрів вуличного освітлення на центральних вулицях Рогані, Докучаєвського та Хролів. Тривають роботи з відновлення освітлення на другорядних вулицях у населених пунктах громади.

Бюджет проєкту «Відновлення вуличного освітлення та благоустрій у населених пунктах Роганської громади» складає 3,34 мільйона гривень, з яких 1 мільйон гривень надійшов з обласного бюджету, а 2,34 мільйона – з місцевого.

Ще одним переможцем «Разом в майбутнє» став проєкт «Поточний ремонт в частині підвалу КЗ “Пономаренківський ліцей Роганської селищної ради Харківського району Харківської області” для створення безпечного простору з облаштуванням найпростішого укриття». В рамках його реалізації вже проведено поточний ремонт у частині підвалу ліцею.

– Відтепер мешканці старостинського округу зможуть проводити навчальні, культурні та соціальні заходи у безпечних та комфортних умовах, – говорить Марія Черненко.

Бюджет цього проєкту становить близько 1,1 мільйона гривень, з них 70 %, тобто 769,9 тисячі гривень було виділено з обласного бюджету, і ще 329,9 тисячі з місцевого.

Також у рамках проєкту «Ефективна медицина в громаді» було отримано новий автомобіль для сімейних лікарів, який буде обслуговувати пацієнтів Роганської та Вільхівської громад.

Співпраця з фондами

Як зазначають у Роганській селищній раді, співпраця з благодійними фондами та меценатами у 2023 році виявилася дуже плідною. Громада отримала не лише робоче взуття для комунальних працівників, але і необхідне обладнання, пожежні комплекти та медичне обладнання для місцевих закладів охорони здоров’я.

Це стало можливим завдяки допомозі благодійників, як, наприклад, «Міжнародна довіра», «Допомога дітям – Злагода», «Долоньки миру». Постійним партнером Роганської ТГ також є «Благодійний фонд Євгена Пивоварова», який спільно з американською Благодійною організацією Direct Relief та Українсько-Ізраїльською асоціацією лікарів-волонтерів FRIDA Ukraine проводили медичні виїзні прийоми в населених пунктах громади. Крім цього, у селищній раді додають, що фонд Євгена Пивоварова допомагає амбулаторіям громади у забезпеченні необхідним обладнанням.

Важливою, є співпраця з меценатами, зокрема Роганська громада співпрацює з  благодійником та меценатом, директором МК «М'ясний», депутатом Харківської обласної ради, Олександром Скориком який допоміг відкрити на території безкоштовний освітній простір для дітей, закупив інструменти для благоустрою та відновлення територій,  і завжди  допомагає подарунками для дітей до свят.

Ще одним важливим кроком для громади стало отримання трьох систем Starlink від Фонду Сергія Притули.

– Ці системи призначені для забезпечення пунктів видачі гуманітарної допомоги надійним зв’язком в осінньо-зимовий період. Це сприяє покращенню координації та оперативності у надзвичайних ситуаціях, забезпечуючи зв’язок з владними органами та іншими службами, – зауважує начальниця Роганської СВА.

У рамках партнерства з програмою DOBRE і USAID громада отримала генератори та набори інструментів для комунальних підприємств. У селищній раді підкреслюють, що технічна допомога та фінансування від USAID становлять значущий внесок у відновлення комунальних послуг та інфраструктури.

Також Роганська ТГ стала однією з шести громад на Харківщині, що отримали системи очищення води різної потужності від французького регіону Гранд-Ест.

Співпраця з регіоном розпочалася минулого року після підписання документа «Заява про наміри партнерства між регіоном Гранд-Ест та Харківською областю». У рамках партнерства передбачено розвиток прямої співпраці між регіонами, підтримку нових партнерських відносин між інституційними та неінституційними суб’єктами в обох регіонах, реалізацію проєктів на основі спільної дорожньої карти.

Ще одним неабияким досягненням у листопаді Марія Черненко називає співпрацю з Головним управлінням Державної податкової служби в Харківській області, що дозволило отримати матеріали для косметичних ремонтів комунальних закладів та установ.

– Це важливий крок у напрямку благоустрою громади та поліпшення її іміджу, – зазначає очільниця громади.

Роганська ТГ у 2023 році активно та результативно відновлювалася та розвивалася завдяки співпраці з різними організаціями.

– Прозорість та відкритість влади, а також діалог з мешканцями стали основними принципами роботи громадських лідерів та адміністрації. Завдяки цьому вдалося залучити значну кількість ресурсів для розв’язання нагальних проблем та задоволення потреб громади. Однак важливо продовжувати працювати над зміцненням інфраструктури, підвищенням рівня освіти та покращенням якості медичного обслуговування, – підкреслює Марія Черненко.

Шість громад Харківської області отримали 25 систем очищення води різної потужності.

У громадах Харківського району цьогоріч планують завершити відновлення 17 житлових будинків у Дергачах, 3 у Руській Лозовій і по одному в Рогані та Докучаєвському.

Автор:
Костянтин Оксенюк

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися