Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Два роки після деокупації: що відбувається в Ізюмському районі

30.08.2024 13:19
Фото: Ізюмська МВА
Фото: Ізюмська МВА

Сьогодні в районі проживає понад 100 тисяч людей. Соціальні та адміністративні послуги відновлені у повному обсязі. У новому навчальному році школи працюватимуть дистанційно, а обсяг медичних послуг удалось збільшити.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський.

За його інформацією, до початку повномасштабного вторгнення в районі проживала 181 тисяча мешканців. З початком бойових дій людей централізовано вивозили в Полтавську область, а також в інші регіони. Сьогодні у районі проживають 116 тисяч осіб. Майже 30 тисяч з них – внутрішньо переміщені особи.

– Під час окупації на території району залишалося близько 70 тисяч осіб. На сьогодні чисельність населення значно збільшилася. Кому є куди повертатися, вже повернулися. А от у кого повністю зруйноване житло, тому немає куди повертатися. Особливо це стосується жителів Оскільської та Ізюмської громад, – зазначив Степан Масельський.

Також, за його словами, частина сімей з дітьми залишається в тих регіонах, де навчання у школах відбувається не у форматі онлайн.

– Так, кількість навчальних закладів зменшилася. Сьогодні в Ізюмському районі налічується 54 навчальні заклади з чотирма філіями, дошкільних закладів – 41. У школах навчається 11,3 тисячі учнів, – повідомив Степан Масельський.

Усі заклади освіти Ізюмського району в 2024/25 навчальному році працюватимуть онлайн.

Соціальні та адміністративні послуги жителям громади надаються в повному обсязі.

– Усі послуги, що надавалися до повномасштабного російського вторгнення, відновлені, громадяни їх отримують. Центри надання адміністративних послуг працюють у кожній громаді, – підкреслив начальник Ізюмської РВА.

Він також зазначив, що медичні послуги населенню на деокупованих територіях почали надавати одразу після звільнення. Вдалося не тільки відновити їх обсяг, а навіть збільшити перелік пакетів Національної служби здоров’я України. Усі амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, лікарні вторинної ланки відновили діяльність після деокупації.

Раніше «Слобідський край» розповідав, як юні футболісти з Ізюму провели час у Вінниці.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися