Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Третина бюджету – на освіту: як оновлюються ліцеї Циркунівської громади

18.09.2020 13:14
Більше 20 мільйонів гривень, тобто майже третину з бюджету, в Циркунівській об’єднаній громаді спрямовують на створення якісного та комфортного простору для школярів. Цей навчальний рік для учнів громади розпочався у нових кабінетах, комп’ютеризованих класах та оновлених харчоблоках.

З водою та смачними обідами

Відтепер в обох ліцеях, які працюють на території Циркунівської об’єднаної громади, смачні обіди та випічку готують на оновлених кухнях. Зокрема, для школярів Русько-Тишківського ліцею цього року повністю оновили роздаткову лінію, придбали нову плиту, електросковороду та кухонний комбайн.

Такого капітального оновлення в їдальні ліцею не було з моменту відкриття навчального закладу в далекому 1983 році. Сьогодні тут навчаються 300 дітей.

– Обіди для початкової кошти безкоштовні. За них сплачує сільська рада. Також безкоштовно харчуються учні пільгових категорій. У нас дуже смачна власна випічка з повидлом. Це, мабуть, найулюбленіша страва дітей. Полюбляють і пюре з котлетою, куряче філе, – розповіла директорка Русько Тишківського ліцею Ірина Сухіцька.

Нове кухонне обладнання отримали й у Циркунівському ліцеї. Тут навчається 440 дітей. 190 з них – першачки та пільговики – харчуються теж безкоштовно.

Загалом щорічно на цей напрям з бюджету громади спрямовують більше 1 мільйона гривень. У їдальні цього закладу з початку навчального року запрацював оновлений харчоблок: з’явилася сучасна лінія роздачі з холодильником, духова шафа та плити. Таким чином кухня ліцею оновилася на 100 %. Два роки тому тут провели капітальний ремонт, а для повного комплекту не вистачало нового кухонного
обладнання, яке й придбали.

– Також цього року нам удалося розв’язати проблему з водопостачанням. Через застарілу систему, якій більше 40 років, у нас часто зникала вода. Було дуже незручно. Проте, новий навчальний рік ми розпочали вже без цієї проблеми. За бюджетні кошти нам повністю проклали нову лінію водопроводу, – зазначила директорка Циркунівського ліцею Оксана Дудченко.

Ребуси, формули та правила – на стінах

Ліцеї громади ретельно готувалися до прийняття першачків. Зокрема, у Русько-Тишківському ліцеї цього року до 1 класу прийшов 31 школяр. Для навчання за освітніми програмами Нової української школи початкові класи отримали мультимедійні дошки, проектор, ноутбук, а також парти й дидактичні матеріали.

– Окрім цього, наші вчителі початкових класів разом із вчителем образотворчого мистецтва дуже творчо підійшли до зустрічі початківців. Підлогу та стіну в коридорах, де розташовується початкова школа, розмалювали різноманітними корисними малюнками – ребусами, математичними розрахунками, а також правилами української мови. Так діти будуть запам’ятовувати цифри, букви, математичні поняття, мовні правила. І це має гарний вигляд, – розповіла Ірина Сухіцька.

44 школярі цього року були зараховані до Циркунівського ліцею. За словами директорки закладу Оксани Дудченко, в ліцеї є все необхідне, аби навчатися за новою програмою, – мультимедійні дошки, проектори, ноутбуки.

– Уже третій клас розпочав навчання за цією програмою, і ми вже бачимо результати. Дуже цінним моментом є те, що вчитель має змогу різноманітно подавати матеріал, а не тільки з допомоги книжок чи картинок. Завдяки тому, що під час навчання використовуються різні методики, вони дають більший ефект, і школярі краще засвоюють матеріал, – зауважила директорка ліцею.

Окрім цього, з початку навчального року в ліцеї запрацював ще один комп’ютерний клас. Для цього коштом громади закупили 11 комп’ютерів.

– Сільська рада завжди прислухається і знає, що нам потрібно для навчання. А оскільки школа у нас не маленька, нам необхідний був ще один клас інформатики, – додала Оксана Дудченко.

Читайте також: Дітей Харківщини заохочують розказати, що вони думають про владу

Карантинні нововведення

На нове обладнання та меблі для початкової школи, а також оновлені харчоблоки, витратили близько 1,5 мільйона гривень. З них більше 800 тисяч гривень
склали кошти місцевого бюджету, решта – освітня субвенція.

За словами голови Циркунівської сільської ради Миколи Сікаленка, загалом минулого року на утримання двох ліцеїв було витрачено майже 22 мільйони
гривень.

Серед довгоочікуваних перетворень – капітальні ремонти: у Русько-Тишківському ліцеї відремонтували фасад та покрівлю, у Циркунівському ліцеї – перший поверх. На це з бюджету спрямували близько 800 тисяч гривень. У майбутніх планах – капітальний ремонт підлоги у спортзалі РуськоТишківського ліцею. Для  цього минулого року сільрада вже розробила усі необхідні документи.

– Ми розуміємо, що для майбутнього розвитку нашої громади та України в цілому ми маємо дати дітям якісну освіту. Тому створюємо всі необхідні умови
для цього, – зазначив Микола Сікаленко.

За його словами, у громаді з нетерпінням чекали на повернення дітей у школу, тому марно не витрачали жодного дня та готувалися до прийому школярів.
Зокрема, аби забезпечити дітям безпечне навчання за новими карантинними правилами, навчальні заклади громади повністю забезпечили антисептиками, масками, безконтактними термометрами та дезінфікувальними розчинами. Основні витрати взяла на себе сільська рада. Також допомагають районні депутати й меценати.

– На сьогодні в школі через карантин тимчасово не діє кабінетна система. Тобто діти не переміщуються по класах, а перебувають в одній кімнаті. Проте,
приміром, якщо інформатика, то вони навчаються у спеціальних кабінетах. Тут дезінфекція проводиться декілька разів на день, після кожного уроку, – додала
Оксана Дудченко.

Автор:
Марічка Зорянська

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися