Страхування авто під час війни: гайд з найпоширеніших питань
PromoВи ж знаєте, що автівка без страховки – це все одно, що віз без коліс: начебто є, а їздити не можна. І під час війни вимога мати страховку на авто нікуди не зникла. Як обрати потрібну страховку та страхову компанію – читайте у нашому матеріалі.
Те, що у нас обов’язкове страхування транспорту – знають, мабуть, усі. Без поліса їзда може закінчитися адміністративним покаранням. Але всупереч розповсюдженій думці, це стосується не тільки легкових автівок, а й мотоциклів та мопедів, якщо ви їздите по дорогах загального користування. Навіть електрокари повинні мати страховий поліс.
Малюнок: strahovka-odessa.od.ua
Докладніше про найзручніші умови укладання договорів на автострахування можна дізнатися на сайті https://strahovka-odessa.od.ua/uk/.
Види страхування авто
Страхування автомобілів може бути обов’язковим (ОСЦПВ, або по-народному, автоцивілка – для руху по дорогах України та Зелена карта – у разі виїзду за межі країни) і добровільним (КАСКО). Інформацію про всі нюанси страхування авто ви можете знайти тут .
Малюнок: strahovka-odessa.od.ua
Варто взяти до уваги, що деякі категорії громадян мають право не купувати поліс за законом. Це:
- учасники бойових дій та інваліди війни
- постраждалі у Революції гідності
- інваліди 1 групи (якщо вони самі керують автівкою) або люди, які керують автівкою інваліда у його присутності.
У разі незаконної відсутності страховки вам загрожує штраф у розмірі 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн). У разі, коли ви скоїли ДТП, вам доведеться не тільки сплатити штраф, а й самостійно покривати збитки постраждалій стороні.
Під час війни закон про обов’язкове страхування продовжує діяти. Зараз зручно його оформити онлайн, тому що електронний поліс має такий самий статус, як і паперовий.
Переваги онлайн-оформлення:
- Ви можете зробити в будь-який час, воли вам це зручно – у вихідний та навіть уночі
- Ви можете зробити це, не очікуючи, поки завершиться повітряна тривога
- Ви можете продовжити сертифікат, де б ви не знаходились – навіть в іншій країні
- Ви економите не тільки час, а й гроші на пальне, тому що вам не потрібно їхати в офіс.
Оформивши електронний поліс, обов’язково роздрукуйте його – можна навіть у чорно-білому варіанті, головне – щоб сканувався QR-код у разі перевірки.
Як обрати страхову компанію
Побоюєтесь, що автівку застрахуєте, а грошей у випадку ДТП не побачите? Обирайте страхову компанію, перевіривши її ліцензію та ретельно вивчивши її репутацію. Зверніть увагу на:
- Платоспроможність компанії
- Час роботи на ринку (чим довший, тим надійніша компанія)
- Обслуговування та політику компанії (умови та терміни здійснення виплат)
- Тарифи (занадто низькі повинні насторожити, адже ціна впливає на якість послуг)
- Відгуки та репутація (потрібно вивчити відгуки та зібрати максимально можливу інформацію про компанію).
Для цього можна скористатися даними Моторного Транспортного страхового бюро України – МТСБУ. В його базі є перелік усіх компаній, які до нього входять, а це означає, що страховик продає свої поліси законно. База МТСБУ оновлюється щоквартально.
Малюнок: strahovka-odessa.od.ua
До речі, компанія «Страхування в Одесі для Вас» входить у ТОП-10 з виплат. Компанія позиціонує себе як ту, що завжди залишається на боці власника і відстоює його інтереси до кінця. З її представниками у випадку ДТП можна зв’язатися 24/7, а отримати компенсацію можна по Європротоколу протягом трьох днів.