Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Що таке бомбер, і відколи він став таким популярним?

Promo
23.07.2024 16:51

У фільмах і серіалах ми часто бачимо на героях стьобані куртки, які додають образу зухвалості та крутості. Так, мова про бомбери, котрі зараз активно носять мільйони людей в усьому світі. Це не просто чергова модна річ, а одяг з історією. Разом з брендом Авіація Галичини aviatsiyahalychyny.com розповідаємо, що таке бомбер і коли він був створений.

Бомбер: як він пов'язаний з авіацією?

Історія цієї куртки бере свій початок у 20-х роках минулого століття, коли американський парашутист Леслі Ірвін запатентував винахід — короткі куфайки для польотів з важелезним коміром з овечої шкіри та овечого хутра всередині (модель В-3). Розробка враховувала все, що так важливо було пілотам і їхнім пасажирам:

  • довжина до пояса, яка не заважала сидіти та рухатися в літаку;
  • теплий підклад, адже на швидкості температура падала до -50°C;
  • негорючий матеріал;
  • високий складаний комір;
  • зіпер, що дозволяв швидко застібнути/розстібнути виріб;
  • кишеня для мапи;
  • регулятори на рукавах і внизу куртки.

У випадку аварії вона була не дуже зручною, адже багато важила та хутко поглинала воду. На заміну цій моделі прийшли бомбери з конячої шкіри А-2, які вже мали підклад з флісу, еластичні манжети на рукавах і талії й нашиті кишені. Ця розробка з часом теж стала неактуальною: куртки А-2 промокали від поту, й на висоті ця вода просто замерзала, що робило їх зимними і важкими.

Культовою вважається модель МА-1, вдосконалена версія В-15 (наступник А-2), де хутровий комір замінили на плетений, а матеріал — на негорючий та легкий нейлон. Тут також додали помаранчеву підкладку: під час аварії льотчики могли вивернути річ та зробити себе помітнішими для рятувальників. 

Бомбер і цивільне життя

До 60-х років XX століття він залишався одягом тільки для пілотів, однак все змінилося, коли відомий бренд Alpha Industries підписав контракт на виробництво цих курток для військових. Alpha Industries експортували свої вироби в ЄС комерційним клієнтам, а тому бомбери стали доступними майже всім прихильникам військової та авіаційної тематики. Упродовж років його носили й байкери, і скінхеди, і просто стильові люди. Помітив розробку й Raf Simons, популярний дизайнер, який у 2001–2002 роках випустив мілітарі колекцію, після чого бомбер став «базою» будь-якого гардероба.

бомбер

Створювати свої варіації куртки почали у всьому світі: особливої популярності здобули вироби брендів Alpha Industries, Vetements, Rick Owens та інших.

В Україні амбасадором авіаційного одягу стала Aviatsiya Halychyny. Бренд Авіація Галичини, одяг якого є відображенням українських цінностей, налічує вже понад 60 000 клієнтів. Бомбери виробника прикрашені значущими символами та рисунками, як це робили пілоти під час Другої світової, а сам одяг створений з матеріалу Hollowsoft®. Підтримуйте українське, заходьте до Авіація Галичини магазин у Києві, Львові, Одесі і демонструйте свою проукраїнську позицію!

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися