Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Лінія обвалки м’яса

Promo
02.07.2024 11:02

Після того як свиню чи корову забили й розділили на дві напівтуші, слід провести обвалювання. На підприємствах для цього застосовується лінія обвалки м’яса https://rozfood.net/c/meat-processing-lines/. Її наявність дозволяє інтенсифікувати процес за рахунок зведення до мінімуму непродуктивних операцій.

 Типи обвалки м’яса

Обвалкою м’яса називається операція між четвертуванням туші та жилуванням, що полягає у відділенні м’язової, з’єднувальної та жирової тканини, тобто відокремлення власне м’яса від кісток. Її можуть робити вручну або за допомогою спеціального обладнання.

У першому випадку зазвичай використовують спеціальні лінії обвалки та жиловки м’яса. Вони обладнані транспортерами, що подають робітникам шматки м’яса й, можливо, порожню тару, та забирають від них повні ящики й кістки. Саме ж обвалювання виконується вручну за допомогою широких довгих ножів.

У другому — застосовують сепаратори. Вони подрібнюють м’ясо разом із кістками, а потім отриманий фарш поділяють на тверду та м’яку складові. Таким чином, на виході отримують напівсуху кісткову масу і тонкодисперсний фарш (МДМ — м’ясо механічної обвалки). Практично у МДМ потрапляє не тільки м’ясо, а також регламентована частина кісткової маси, жир, шкіра, з’єднувальна тканина і сухожилля.

Лінія обвалки та жиловки м’яса

Головним компонентом вказаного обладнання є транспортерна лінія, основні елементи якої показані на прикладі однієї з моделей лінії обвалки виробництва компанії Rozfood. Вона складається з:

  1. Довгої рами, звареної з нержавіючої сталі. Вона обладнана пневматичною системою, що в кінці зміни піднімає стрічки транспортерів для санітарної обробки.
  2. Електричного двигуна у кожусі для приведення у дію транспортерів.
  3. Робочих столів із знімними стільницями, зробленими із харчового поліаміду PEHD-500. Вони розташовані обабіч рами. Поруч зі столами поставлені візки із порожніми ящиками, а перед ними — помости. Останні можуть бути стаціонарними або з механізмом регулювання висоти.
  4. Двох або трьох транспортерів (замість верхнього може стояти рольганг для порожньої тари). По головному рухаються шматки м’яса на кістках, на верхній складають обібрані кістки, по нижньому ящики (Е2) з м’ясом «їдуть» на зважування. Матеріал виготовлення — синя модульна стрічка РОМ-В.
  5. Столу для розбирання. Він розташований на початку лінії, може мати стаціонарну циркулярну пилу, до нього підходить підвісний шлях із напівтушами.
  6. Два чи три коротких транспортери від лінії обвалки до вагового поста.
  7. Ваговий пост.

По всій довжині лінії обвалки розташовані кнопки екстреної зупинки конвеєрів у разі виникнення нештатної ситуації. Під час роботи працівники користуються додатковим обладнанням: тримерами, дебонерами, шкірозйомами, витягувачами ребер тощо.

Довжина лінії обвалки та її параметри, а також кількість конвеєрів та їх призначення визначається згідно технічного завдання клієнта, тому, крім вказаного, можуть бути й інші варіанти та комплектації.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися