Лінія обвалки м’яса
PromoПісля того як свиню чи корову забили й розділили на дві напівтуші, слід провести обвалювання. На підприємствах для цього застосовується лінія обвалки м’яса https://rozfood.net/c/meat-processing-lines/. Її наявність дозволяє інтенсифікувати процес за рахунок зведення до мінімуму непродуктивних операцій.
Типи обвалки м’яса
Обвалкою м’яса називається операція між четвертуванням туші та жилуванням, що полягає у відділенні м’язової, з’єднувальної та жирової тканини, тобто відокремлення власне м’яса від кісток. Її можуть робити вручну або за допомогою спеціального обладнання.
У першому випадку зазвичай використовують спеціальні лінії обвалки та жиловки м’яса. Вони обладнані транспортерами, що подають робітникам шматки м’яса й, можливо, порожню тару, та забирають від них повні ящики й кістки. Саме ж обвалювання виконується вручну за допомогою широких довгих ножів.
У другому — застосовують сепаратори. Вони подрібнюють м’ясо разом із кістками, а потім отриманий фарш поділяють на тверду та м’яку складові. Таким чином, на виході отримують напівсуху кісткову масу і тонкодисперсний фарш (МДМ — м’ясо механічної обвалки). Практично у МДМ потрапляє не тільки м’ясо, а також регламентована частина кісткової маси, жир, шкіра, з’єднувальна тканина і сухожилля.
Лінія обвалки та жиловки м’яса
Головним компонентом вказаного обладнання є транспортерна лінія, основні елементи якої показані на прикладі однієї з моделей лінії обвалки виробництва компанії Rozfood. Вона складається з:
- Довгої рами, звареної з нержавіючої сталі. Вона обладнана пневматичною системою, що в кінці зміни піднімає стрічки транспортерів для санітарної обробки.
- Електричного двигуна у кожусі для приведення у дію транспортерів.
- Робочих столів із знімними стільницями, зробленими із харчового поліаміду PEHD-500. Вони розташовані обабіч рами. Поруч зі столами поставлені візки із порожніми ящиками, а перед ними — помости. Останні можуть бути стаціонарними або з механізмом регулювання висоти.
- Двох або трьох транспортерів (замість верхнього може стояти рольганг для порожньої тари). По головному рухаються шматки м’яса на кістках, на верхній складають обібрані кістки, по нижньому ящики (Е2) з м’ясом «їдуть» на зважування. Матеріал виготовлення — синя модульна стрічка РОМ-В.
- Столу для розбирання. Він розташований на початку лінії, може мати стаціонарну циркулярну пилу, до нього підходить підвісний шлях із напівтушами.
- Два чи три коротких транспортери від лінії обвалки до вагового поста.
- Ваговий пост.
По всій довжині лінії обвалки розташовані кнопки екстреної зупинки конвеєрів у разі виникнення нештатної ситуації. Під час роботи працівники користуються додатковим обладнанням: тримерами, дебонерами, шкірозйомами, витягувачами ребер тощо.
Довжина лінії обвалки та її параметри, а також кількість конвеєрів та їх призначення визначається згідно технічного завдання клієнта, тому, крім вказаного, можуть бути й інші варіанти та комплектації.