Чому теплиці з полікарбонату — найкраще рішення для круглорічного вирощування?
PromoПарники – це важливий інструмент для садівників та городників незалежно від кліматичних умов. Особливо популярними вважаються сьогодні теплиці з полікарбонату. Завдяки унікальним характеристикам цього матеріалу такі парники – це оптимальний вибір для вирощування овочів, фруктів та квітів.
Навіщо використовують парники з полікарбонату?
- Збереження тепла. Полікарбонатні листи мають високу теплоізоляцію, за рахунок чого тепло утримується всередині приміщення. Це забезпечує необхідні умови для зростання та розвитку рослин. Ця якість особливо актуальна в холодну пору року.
- Захист від хвороб та шкідників. На зовнішній бік матеріалу наносять захист від УФ-променів, при цьому рослини отримують необхідну кількість сонячного світла. Якщо монтаж конструкції виконаний правильно, то не буде жодних щілин, а отже, шкідники не зможуть проникнути усередину.
- Рівномірний розподіл світла. Як результат – покращення фотосинтезу та ефективне вирощування культур.
- Довговічність. Полікарбонатні теплиці витримують будь-які погодні умови. Вони не втрачають колір від UV-променів, не гниють, не схильні до корозії.
- Можливість регулювання температури. Стандартні парники передбачають кватирки та двері, за рахунок чого можна регулювати температуру всередині.
Каркас для полікарбонатних парників виготовляють із оцинкованих профілів. Моделі теплиць відрізняються по ширині, довжині та висоті. Вибирайте той варіант, який буде відповідати вашим цілям та вільній площі.
Що враховувати під час вибору полікарбонатної теплиці?
Основні характеристики полікарбонатних листів:
- Товщина. Краще за все розглядати матеріал з товщиною від 4 до 10 мм. При виборі орієнтуйтеся на види рослин для вирощування, форму споруди, розмір кроку решетування, снігове навантаження, коливання температур. Якщо теплиця коштує недорого, то, швидше за все, вона має мінімальну товщину полікарбонату. А значить, у майбутньому вам доведеться пройти через зміцнення каркасу. Якщо вибрати занадто товсті панелі, це знизить світлопроникність.
- Щільність. Від неї безпосередньо залежить вага конструкції, її стійкість та міцність.
- Захисний шар від ультрафіолетового випромінювання. Пряме сонячне проміння з часом руйнує пластик, тому важливо звертати увагу на наявність такого покриття.
- Колір. Оптимальний варіант – прозорий матеріал, що дозволить наблизити світло усередині до максимально натурального. Різнокольорові моделі найчастіше застосовують для навісів та козирків.
Полікарбонатна теплиця використовується в тому випадку, якщо ви прагнете до якісного врожаю. Такий парник не лише забезпечить оптимальні умови для розвитку та росту рослин, а й прослужить довгі роки.