Чи можна робити лазню з СІП панелей
PromoОсобливий температурний режим у лазні є професійним викликом для проєктантів і будівельників.
Подібні об'єкти можуть бути збудовані не лише з цегли, бетону чи натуральної деревини. Канадська каркасна технологія розрахована зокрема на високі температури та підвищену вологість внутрішнього середовища. Саме тому SIP будинки можуть використовуватися для влаштування в них традиційних лазень, фінських саун, турецьких хамамів.
Треба розуміти, що це не стосується великих комерційних об'єктів з регулярним або навіть безперервним режимом нагріву: такі громадські лазні будують з важких матеріалів.
Особливості СІП-панельної лазні
Нагрівання повітря до високих температур та нагнітання пари у замкнений простір викликає ефект перегрітого термоса, а гаряча вологість прагне до проникнення в усі щілини та отвори. Оскільки СІП-панель складається з дерев'яної сировини, то здавалося б, що неодмінно відбуватиметься повне просочення її водою і руйнацією структури. Але це не так.
Будівельники мають в арсеналі своїх навичок методи запобігання руйнівним силам високої температури та вологості, тому не варто перейматися, що СІП-панельна лазня буде щоразу піддаватися екстремальним навантаженням.
Тимчасовий нагрів повітря і внутрішніх стін компенсується ефективною вентиляцією, яку обов'язково влаштовують у вологих і гарячих приміщеннях. Одразу після завершення парильного сеансу, вмикають електричні витяжні вентилятори та прилади всмоктування вологої пари з перетворенням її у воду.
Кімнату для фінської сухої сауни оздоблюють дерев'яними панелями, які здатні вбирати в себе частину вологи, а решту води відштовхують і не пропускають до стін. В електричній сауні взагалі нема води, але там дуже висока температура, іноді до 90 градусів.
Можливе влаштування дров'яної лазні, але важливо подбати про пожежну безпеку за правилами державних будівельних норм, щоб не створювалась потенційна загроза до виникнення вогню.
У турецькому хамамі багато гарячої пари вище за 40 градусів, але електричні генератори в автоматичному режимі регулюють парові потоки. Там по завершенні також працюють вентилятори, які протягом півтори-двох годин повністю нормалізують вологість. Всі поверхні хамаму вкриті керамічною мозаїкою, тому зовсім відсутня дія пари на СІП-панельні стіни та перекриття.
Дізнатися більше про канадську СІП-панельну технологію можна за адресою https://lighthouse.kyiv.ua/tsiny/paneli-sip на сайті компанії.
Переваги лазні з СІП-панелей:
- швидке будівництво протягом 2-3 місяці з виконанням всіх робіт "під ключ";
- економічність експлуатації, оскільки витрати на обігрів складають 20-30% від аналогічних проєктів з цегли, чи бетону;
- міцність конструкції під дією сили у 400-600 кг на квадратний метр вертикальної чи горизонтальної поверхні з СІП-панелей;
- тривалий термін використання не менше 50 років.