Громади отримають нові можливості для розвитку – думка експерта
Як відновлюватиметься самоврядування на деокупованих територіях, що буде з державними адміністраціями, посилення спроможності громад та нове розмежування повноважень – Уряд затвердив план реформування.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на допис постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, який він оприлюднив у соціальних мережах.
План заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2024-2027 роки, затверджений Кабміном, визначає заходи, строки їх виконання та відповідальні за це органи.
Прийняття урядового рішення «Слобідському краю» прокоментував виконавчий директор – перший віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківсьої області Микола Тітов.
Він вважає, що реформу місцевого самоврядування в Україні потрібно продовжувати, але з огляду на реалії сьогодення, передусім наслідки російської агресії.
– Я б порівняв План заходів з реалізації реформування з проєктом будинку, який не можна звести без креслень або розрахунків, не розуміючи, хто виконуватиме усі роботи. Так саме неможливо організувати належне державне управління у системі місцевого самоврядування щодо їх діяльності, повноважень, відповідальності без плану реформ. Приймаючи такі документи, Кабмін значною мірою вирішує ці питання. Визначено комплексний підхід по цілій низці напрямків, – говорить Микола Тітов.
Він зазначив, що йдеться про врегулювання окремих питань адміністративно-територіального устрою; відновлення діяльності органів місцевого самоврядування на деокупованих територіях. Крім того, передбачено переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу, розмежування повноважень між самоврядуванням та виконавчою владою на принципах європейської демократії та інше. Таким чином громади отримають нові суттєві можливості для розвитку.
– Уряд визначив не тільки напрями реформування. Підготовлений операційний план, де визначені конкретні заходи – хто і що буде виконувати, відповідальність та фінансування – джерела та о що навіть за умов воєнного стану та збройної російської агресії дозволить успішно продовжувати реформи, – вважає експерт.
На переконання Миколи Тітова головним критерієм успіху реформи має стати підвищення рівня надання публічних послуг, а значить, якості життя кожного громадянина.
Раніше «Слобідський край» писав, що Уряд планує створити базові реєстри територіальних одиниць, адрес та будівель
Харківщина серед лідерів за фінансуванням освітніх проєктів в Україні — Оксен Лісовий
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді
Без МСЕК: як реформуватимуть систему соцстраху
Відновити громаду та повернути людей: досвід Старого Салтова