Вишивали в 12 пар рук: у місті Харків створили оригінальну мапу області
Ініціатива створення такої мапи належить Раді молодих науковців при МОН України, а мета – об'єднати науковців у прагненні відродження та зміцнення України, – пише "Слобідський край" .
Вишивали мапу по областях. У Харкові над вишивкою почали працювати в листопаді. Коли з'ясувалось, що команду вишивальниць тільки з молодих учених зібрати не вдасться (адже багато хто виїхав, а хтось не мав умов), – почали залучати бажаючих.
– У нас зібрались різні дівчата – і лікарі, і працівники вишів, і дизайнери, і навіть працівниці ІТ-сфери, – розповідає координаторка проєкту по Харківській області Ксенія Мінакова. Вона – доцент кафедри фізики, провідний науковий співробітник кафедри мікро- та наноелектроніки НТУ ХПІ, але у вільний час захоплюється вишиванням. – Спочатку це планувалось як такий собі "опен єйр проєкт" – тобто встановити величезну раму з тканиною, щоб кожна вишивальниця мала змогу прийти та попрацювати. Але в Харкові в умовах війни це неможливо, тому шмат тканини для вишивки ми передавали як естафетну паличку, а іноді пересилали по пошті, і не тільки по Харкову, а й в область – у нас одна з дівчат живе біля Мерефи.
А ось орнаменти та кольори для кожного регіону вибирали та розробляли після ретельних консультацій з фахівцями по аутентичній вишивці, обираючи для кожного регіону притаманні саме йому. Для Харківщини це – поєднання червоного та чорного кольорів і рослинний орнамент.
– Я фактично завершувала цю вишивку, вишила верхню смужечку з маками, – ділиться учасниця проєкту Світлана Голосна. – Я не є молодим ученим, але мені запропонували долучитися до проєкту, і я, зрозуміло, не могла відмовити. Вишивала десь тиждень, трохи чорних ниток не вистачило – докупила сама. Довелося працювати й при свічках, і під час "бабахів". Так, роботи багато було – відклала всі справи, але моя родина мене підтримала.
Єдиним чоловіком, який долучився до створення незвичайної мапи, став ректор НТУ "ХПІ" Євген Сокол: під час презентації, яка проходила у цьому виші, він вишив декілька останніх хрестиків.
"Харківська" частина – це полотно розміром приблизно 90 кв. сантиметрів. Загалом площа мапи України – 3 х 5 метрів. На її виготовлення, за словами Ксенії Мінакової, пішло 10 кілометрів ниток. Завершити роботу по регіонах планують наприкінці лютого, а збирати частини вишитої мапи будуть в Одесі, після чого її планують розмістити у Верховній Раді України.
Раніше ми писали також, що в селі Бердянка на Зачепилівщині планують відкрити першу в Україні сільську картинну галерею та про те, як у місті Зміїв діти програмують роботів.
В Україні переводять годинники на зимовий час: що думають харків’яни (відео)
Атакували вірусами 168 компаній: правоохоронці знешкодили мережу хакерів
Новий рекорд України: у Харкові з’явилося найбільше зображення писанки
Україна та Польща спростили проходження кордону для аграріїв