У Краснокутську збираються створити курорт європейського рівня
У 2017 році Краснокутськ став активним учасником Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». У рамках даного проекту селищна рада майже рік працювала над розробкою Плану місцевого економічного розвитку. І після тривалих обговорень, детального планування та корегування в селищі заговорили про перші результати. Так, 22–23 листопада під час конференції «Муніципалітети за сталий розвиток», що проходила в Києві, План, у якому краснокутці представили власне стратегічне бачення майбутнього громади, визнавали на європейському рівні. Він став одним з найкращих серед інших планів усіх громад-підписантів Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання». До речі, підписантами Ініціативи є громади з шести країн Східного партнерства – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.
– Під час офіційної церемонії нагородження голова групи підтримки України від Європейської комісії Пітер Вагнер сказав, що раніше навіть не чув про селище Краснокутськ. Адже серед міст, плани яких, як і наш, ввійшли до десятки кращих і отримали відмінну оцінку, були такі великі міста, як Івано-Франківськ і Бердянськ, – розповіла спеціаліст по роботі з інформацією та зв’язкам з громадськістю Краснокутської селищної ради Анастасія Бабенко.
Фото: Краснокутська селищна рада
А основою для розвитку селища у Краснокутську обрали традиційне для регіону садівництво та зелений туризм, потенціал якого, вважають у селищній раді, повною мірою ще не відкрито.
Так, на території селища розташована дослідна станція садівництва, де вирощують полуницю, малину, яблука. Цим займаються і багато місцевих жителів.
Найвідоміший об’єкт на території району – Краснокутський дендропарк. Окрім нього, тут розташовується Слобожанський національний природний парк. Улюбленим місцем для жителів району є озеро Вільшанка, що неподалік села Чернещина.
– У нас є потенціал, і вже є туристичні маршрути. Але ми зіштовхнулися з проблемою, що туристам нікуди приїжджати. Для цього необхідна відповідна інфраструктура, яка б забезпечила людей комфортними умовами перебування – заклади харчування, проживання і так далі, – пояснив Краснокутський селищний голова Сергій Сусло.
Тому, за словами очільника селищної ради, це питання не раз обговорювали разом з депутатами та місцевими підприємцями, представниками малого і середнього бізнесу, а також активними жителями. Після обговорень громада вирішила розпочати зі стратегічного планування.
– Це дасть робочі місця для наших жителів, адже в селі роботи немає. Тут відкриваються і можливості для малого та середнього бізнесу. Для нас це важливо, адже людина зможе зареєструватися, отримувати гроші та сплачувати податок, – додав селищний голова.
Тож зараз у селищі працюють над власним брендом: «Краснокутськ – екологічний курорт європейського рівня, комфортний для життя і відпочинку у будь-яку пору року». Найближчі кроки передбачають створення туристичних вказівників, місць для відпочинку. Дещо вже почали робити в рамках інших проектів. Приміром, завдяки обласному конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» цього року в селищі капітально відремонтували громадські колодязі, які розташовані по центральним вулицям селища. Тому тут місцеві та туристи вже можуть набрати якісну воду.
– Є така мрія – побудувати туристичний комплекс активного туризму. Поряд із селищем є яри, які можна використовувати для лижних спусків або канатної дороги, – додала Анастасія Бабенко.
Жителю Люботина загрожує штраф за спил дерева без дозволу
Удар по Палацу спорту та обласній лікарні у Харкові: якої шкоди довкіллю завдали окупанти
Нові пункти спостережень та пересувна лабораторія: у Харкові посилять контроль за станом повітря
Ракетні удари по Берестинській громаді: екологи порахували збитки довкіллю