Які умови та документи потрібні для присвоєння звання «Мати-героїня»
Як пояснила начальник Близнюківського бюро правової допомоги Людмила Тищенко, при присвоєнні звання обов'язково враховується вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
«Висувати кандидатуру можуть у трудових колективах установ, організацій, підприємств; якщо жінка не працює – то ініціатором може бути сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім’ї. Ці клопотання розглядаються відповідними місцевими державними адміністраціями протягом місяця з дати надходження», – зазначила юристка.
Жінка до заяви також подає такі документи:
– копію паспорта громадянина України (копію паспортного документа іноземця та документа, що підтверджує місце перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України на законних підставах);
– копії свідоцтв про народження дітей;
– копії документів про освіту дітей;
– характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо);
– виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, зокрема звільнених зі спеціальних виховних установ;
– довідку про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років;
– за наявності та за бажанням матері – копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.
Щоб отримати одноразову нагороду, жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа подає до органів соціального захисту за місцем реєстрації такі документи:
– заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати;
– копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації;
– нотаріально засвідчений документ, що підтверджує право уповноваженого представника представляти жінку, якій присвоєно почесне звання (за необхідності).
«Сума одноразової винагороди, починаючи з 2011 року, обчислюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання, – повідомила Людмила Тищенко. – Виплата винагороди здійснюється через відділення поштового зв’язку Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок».
Юристка додала також, що у разі якщо жінка, якій присвоєно звання «Мати-героїня», не отримала винагороду протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді й одержати винагороду, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.
Читайте також: Розмір допомоги по вагітності та пологах: нюанси нарахування
Безкоштовна правова допомога: юристи проведуть прийом у Старосалтівській громаді
У Рогані відкрився Центр допомоги жертвам домашнього насильства
Безкоштовна юридична допомога мешканцям Пісочина: що потрібно знати
У Старому Салтові юристи проконсультують жителів щодо соціальних виплат та відновлення документів