Ортопедичні дитячі матраци: як зробити найкращий вибір?
Безумовно, старші діти сплять набагато менше немовлят. Але спальне місце досі відіграє важливу роль, оскільки від його особливостей залежить нормальний розвиток опорно-рухового апарату. Тому краще вибирати ортопедичнi дитячi матраци.
За якими критеріями вибирати дитячі ортопедичні матраци?
Щоб вибрати матрац дитині, оцініть:
- жорсткість;
- розмір;
- використовувані матеріали;
- наявність сертифікатів.
За жорсткістю спальні місця класифікують на такі види:
- тверді;
- середні;
- середньо-жорсткі.
Не можна дитині купувати занадто м’які моделі, оскільки тіло дитини постійно прогинатиметься, що може стати причиною розвитку неправильної постави.
Жорстка поверхня передбачає, що всі частини тіла будуть знаходитися на одному рівні. Але вже після 3-4 годин сну на цьому матраці дитина може відчути біль. Тому оптимальне рішення – середні та середньо-жорсткі.
Розмір матраца визначайте залежно від габаритів спального місця. Матрац має чітко підходити під ліжко. Занадто маленький матрац постійно ковзатиме по спальному місцю. Тоді як велика модель може просто не влізти або не забезпечувати рівну поверхню.
Незважаючи на те, яку модель ви виберете, для дитини важливо, щоб вона відповідала таким критеріям:
- гіпоалергенна;
- середньої жорсткості;
- екологічна;
- простота у догляді;
- вільно пропускає повітря.
Важливу роль відіграє і наповнювач. Пінополіуретан – сучасний вид поролону, який відрізняється легкою вагою, хорошою еластичністю та пружністю. Такі моделі доступні за ціною, тому мають великий попит на ринку.
Тоді як латекс краще вибрати тим дітям, які схильні до алергій. Також ця модель пропускає повітря та не затримує вологу. Прослужить протягом тривалого часу завдяки правильному формуванню хребта. Але такі матеріали коштують чимало.
Кокосова койра – натуральне волокно, яке відрізняється високим ступенем жорсткості. Довговічна та екологічна, не затримує вологу.
Додатково для дитячого матраца придбайте чохол, що знімається. Це дозволить передбачити забруднення, а значить легко підтримувати належний рівень гігієни і подовжити термін служби самого матраца.
Пружинний чи безпружинний?
Матраци можна розділити на такі дві основні групи:
- пружинні;
- безпружинні.
Кожна така група має свої особливості. Пружинні можуть бути цілісними – кожна пружина є важливим елементом єдиної конструкції. А незалежний блок передбачає, що для кожної пружини виділено окремий чохол, а отже, максимально комфортно спатимуть одразу декілька людей.
До основних позитивних якостей пружинних матраців відносять:
- хорошу повітропроникність;
- високі ортопедичні властивості;
- доступну вартість.
Але такі моделі мають недоліки – створюється ефект хвилі при перевертанні під час сну. А залежні пружини спричиняють шум.
Переваги та недоліки залежать від особливостей наповнювача.
Приділіть час для вибору дитячого матраца, оскільки від цього залежить, наскільки дитині буде комфортно спати. А отже, і її самопочуття та настрій.
Позашкілля Старовірівської громади: працюють для дітей та допомагають ЗСУ
Громади на зв'язкуШколярі з Ізюма підтримали переселенців Борівської громади
Майже 8000 дітей народилось у Харкові за 1000 днів війни — Терехов
Четверо хлопчиків згоріли живцем: матері загиблих дітей з Пісочина загрожує тюрма