Навіщо і як обрізувати калину восени
Обрізування потрібне для того, щоб кущ мав акуратну форму і ріс так, як планує власник. Калина доволі швидко розростається, і якщо цей ріст неконтрольований — перетворюється на недбалий загущений кущ. Проводити роботи краще за все восени або рано навесні.
Обрізування задля формування рослини зазвичай роблять на початку сезону. Якщо планується вирощування калини у вигляді деревця, потрібно через рік після висаджування рослини обрізати всі нові пагони, що виросли, залишивши тільки вертикальне стебло, первісно поміщене в землю. Обов’язково потрібно позбутися бруньок, що утворилися знизу скелета, це заважатиме рослині розвиватися. Повторювати ці маніпуляції протягом трьох років, після чого прищипнути точку росту — калина почне утворювати крону і стане схожою на дерево.
Фото: agronomu.com
Тим, хто вважає калину привабливішою у вигляді куща, доведеться обрізати всі гілки у другий рік після висаджування. Над землею мають підніматися тільки невеличкі пеньки, не вищі за 15 см. Після такої операції культура почне стрімко рости. Не слід забувати про необхідність прищипування – з точок росту виходять нові, здорові пагони, які й формуватимуть так звану крону куща. У наступні роки регулярне обрізання дозволить сформувати бажаний розмір рослини.
Також калині потрібен такий санітарний захід, як санітарне обрізування.
Його мета — очистити крону культури. Занедбана рослина може потерпати від паразитів, покриватися павутинням і бути чудовим середовищем для шкідників і комах. Байдуже, якої форми рослина — раз у кілька років, бажано восени, калину обрізують для того, щоб позбавити рослину сухих і пошкоджених частин. Це дозволяє оновити кущ або дерево, контролюючи при цьому його габарити. Слід видалити засохлі гілки, відшаровану кору та можливі нарости.
І хоча зовнішній вид калини не впливає на її врожайність і термін життя, систематичний догляд і обрізання конче потрібні рослині.
Платани замість аварійних тополь: у Кегичівці першокласники висадили дерева (фото)
Ялини, гортензії та барбариси: у Кегичівській громаді заклали паркову зону (фото)
Як навесні захистити сад від лишайників та моху
Харків’янин спиляв дерев на майже 400 тисяч гривень у Роганській громаді