Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Ціни на молоко, хліб та м'ясо підуть у вільне плавання. Уряд зніме обмеження

04.11.2014 05:14
news.vitebsk.cc
news.vitebsk.cc

Уряд має намір відмовитися від регулювання цін на соціально значимі товари і зняти усі обмеження на їх оптову і роздрібну вартість, що діють вже більш як 10 років.

Це може не торкнутися тільки молока, пшеничного і житнього хліба.

Про це повідомляє «Апостроф», у розпорядженні якого виявився пакет дерегуляційних реформ, підготовлених Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Читайте також: ПРОЕКТ "СОЦІАЛЬНИЙ ПРОДУКТОВИЙ КОШИК" ПРАЦЮЄ В 11 СУПЕРМАРКЕТАХ
                        ХЛІБ МОЖЕ ЗНОВУ ПОДОРОЖЧАТИ НА ХАРКІВЩИНІ — АГРАРНИЙ ФОНД
                        У БАЛУТИ ПРИДУМАЛИ, ЯК БОРОТИСЯ З ВИСОКИМИ ЦІНАМИ У ХАРКІВСЬКИХ СУПЕРМАРКЕТАХ

Обмеження можуть бути зняті на оптову вартість борошна, хліба, макаронних виробів, круп, яловичини, свинини і м'яса птиці, ковбасних виробів, молока і молочних продуктів, вершкового масла і соняшникової олії, яєць, цукру, картоплі, солі. Зараз така надбавка обмежена 15 %, тобто, продаючи вказану продукцію оптом, виробник не може збільшувати ціну зверху цього показника, відзначає видання.

Ціна м'яса, реалізованого з держрезерву, також може стати ринковою. Зараз торговельна націнка не перевищує 10 % від конкурсної ціни. Уряд також має намір відмовитися від максимальних рівнів рентабельності для виробників пшеничного борошна усіх сортів, хліба вагою більш як 500 грамів без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків. Крім того, в МЕРТ пропонують більше не моніторити ціни на борошно вищого гатунку, макаронні вироби, гречану крупу і рис. Регулювати ціни Кабмін збирається тільки на незбиране молоко, пшеничний і житній хліб. Автори ініціативи упевнені, що метод регулювання цін не виправдав себе - діюча система не стримує зростання цін і навіть є чинником прискорення такого зростання.

«Ціни на велику частину категорій харчових продуктів ростуть навіть швидше за рівень цін в економіці, - йдеться у пояснювальній записці до документа. – Лише за деякими категоріями - м'ясо птиці, яйця і соняшникова олія - темпи зростання цін не перевищують рівня споживчої інфляції». Крім того, вважають у Кабміні, адміністративне регулювання є одним із чинників скорочення виробництва, а через зниження пропозиції на відповідних ринках вартість товарів росте.

Автор:
Менеджер сайта

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися