Масло на прилавках магазинів подорожчало на 15 %
Такі дані наводять в Асоціації виробників молока.
- Традиційно запаси молочних продуктів тривалого зберігання переробники готують в літні місяці, коли пропозиція висока, а ціни низькі. Проте, влітку 2015 року через низькі ціни на світовому ринку та низьку купівельну спроможність на внутрішньому молокозаводи робили мінімальні запаси, - коментує аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко. - Цьогоріч ситуація дещо виправилася, але цих обсягів все ще недостатньо для задоволення сформованого на даний момент попиту.
Серед інших причин, за даними експертів, – пожвавлення експорту з червня після коливання експортних продажів, що спостерігалися з початку року.
ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ЦУКРОВОЇ КАМПАНІЇ НА ХАРКІВЩИНІ
- Коли експортні продажі почали налагоджуватися, переробники почали підвищувати цінову планку, в тому числі і на внутрішньому ринку. Так, на кінець вересня цього року експортні ціни на масло 82,2 % досягли рівня 2014 року та склали 3100-3300 дол./т, - додає експерт.
Ціни на внутрішньому ринку, швидше за все, більше зростати не будуть, запевняють аналітики. Тут ключовим фактором буде споживач, який вже не зможе віддавати таку високу ціну – з початком опалювального сезону купівельна спроможність українців знизиться.
При цьому зросте попит на спреди. Переробники вже починають готуватися до цього та нарощувати обсяги: у серпні виробництво цього продукту зросло майже на 5 %.
У тему: НОВА ЗАГРОЗА: В УКРАЇНУ МОЖЕ ПОТРАПИТИ «ЧУМА КОРІВ»
Тетяна Лісна