Чи врятує "нічний" тариф на електроенергію гаманець харків'ян. Опитування
Однак і тут є свої особливості. Кореспондент "СК" виявив, які саме.
Двозонний лічильник у період із 7.00 до 23.00 рахує споживану енергію, яка сплачуватиметься за денним тарифом, а після 23.00 прилад автоматично перемикається на облік електрики, який сплачуватиметься за нічним тарифом, меншим за денний.
– Тільки один холодильник вживає чверть електроенергії від загального споживання. А оскільки холодильник працює як уночі, так і вдень, економія виходить пристойна. Якщо є бажання витягти максимум вигоди від приладу, то пральну й посудомийну машини варто включати після 23.00, коли почне діяти нічний тариф, – розповів начальник сектора відділу роботи з побутовими абонентами «Харківенергозбут» Володимир Баранов. – Якщо дотримуватися таких правил, то лічильник окупиться дуже скоро. Особливу вигоду відчують користувачі обігрівачів або кондиціонерів. Як правило, такі прилади включаються в нічний час, – повідомив експерт. За його словами, зараз такий однофазний двозонний лічильник коштує близько 400 гривень.
Незважаючи на всі, здавалося б, очевидні способи заощадження, люди по-різному ставляться до нововведень, у цілому – швидше негативно. «СК» провів невелике опитування серед жителів міста Харкова та області, за результатами якого з’ясувалося, що з десятьох опитаних жертвувати сном і звичним способом життя заради економії на електриці готові лише двоє.
– На мій погляд, у нових тарифах є сумнівні моменти. Виходить, що для тих, хто звик платити за електрику за максимальним тарифом, різницю між новими і старими тарифами залишили мінімальною, а для тих, хто намагається економити, цю різницю збільшили до максимуму. Очевидно, що ті громадяни, які добре заробляють, звично використовують максимальний тариф, при цьому вони найменше постраждають від подорожчання, – нарікає жителька Вовчанського району Галина Руденко.
Роман Шупенко, матеріал з газети "Слобідський край" № 30-31 від 14.03.2015